Kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne określane są innowacją w higienie kobiet podczas miesiączki. Słusznie, gdyż mimo, że na światowym rynku znajdują się od kilkudziesięciu lat, to od tego czasu technologia ich wytwarzania uległa znacznemu ulepszeniu oraz wciąż zyskują coraz szersze grono zwolenniczek i zwolenników. Tak, zdecydowanie męskie grono również jest w stanie docenić szereg zalet kubeczków, w myśl przysłowia „happy wife, happy life” (z ang. szczęśliwa żona, szczęśliwe życie). Kubeczki menstruacyjne zapewniają niebywały komfort, jakiego tradycyjne środki nie są w stanie dostarczyć. Panie, stosujące kubeczki menstruacyjne przeżywają swoją miesiączkę dużo spokojniej, przyjemniej i bardziej higienicznie. Panowie zatem na pewno to dostrzegają. Po tym długim wstępie przejdę do konkretów, czyli kilka ważnych informacji na początek.

Po pierwsze czym dokładnie jest kubeczek menstruacyjny.

Kubeczek menstruacyjny, kształtem przypominający kwiat tulipana, jest małym pojemnikiem wykonanym z medycznego silikonu. Skutecznie zastępuje tampony i podpaski, a wygoda jego użytkowania jest od nich znacznie większa. Dzięki idealnemu dopasowaniu do ścianek pochwy, w której jest umieszczany, niezawodnie zbiera płyn menstruacyjny oraz pozostaje niewyczuwalny dając niesamowite uczucie komfortu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu elastycznego, miękkiego silikonu do jego produkcji oraz specjalnej budowy kubeczka, która pozwala na zassanie jego górnej, grubszej krawędzi do ścianek pochwy, co uniemożliwia przesuwanie się i zapobiega przeciekaniu.

14

Po drugie, kubeczek menstruacyjny i ekologia

Kubeczek menstruacyjny jest produktem zero waste, czyli wielokrotnego użytku, ponieważ można jeden stosować przez wiele lat. Tradycyjne środki wykorzystywane przez kobiety podczas miesiączki ulegają rozkładowi przez setki lat niszcząc środowisko oraz zanieczyszczając morza i oceany. To naprawdę olbrzymia ilość odpadów. Przy tym także
spora oszczędność. 

Po trzecie, higiena kubeczków menstruacyjnych.

Kubeczek menstruacyjny może znajdować się w pochwie nawet do 12 godzin. Częstotliwość jego wyjmowania należy dopasować indywidualnie zależnie od obfitości miesiączki. Na początek można spróbować wyjąć kubeczek po 4 godzinach, następnie po 6, 8 i zgodnie z obserwacjami ustalić rytm idealny dla siebie. Po zakupie oraz zawsze przed i po miesiączce należy kubeczek menstruacyjny zdezynfekować. W tym celu wystarczy wygotować go przez około 5-7 minut w naczyniu wypełnionym wrzątkiem – tak by nie dotykał dna i był całkowicie zanurzony w wodzie.Pomiędzy okresami powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu, np. specjalnie do tego przeznaczonym woreczku materiałowym. Podczas miesiączki po każdorazowym opróżnieniu kubeczka, lub przed aplikacją, przepłucz go pod bieżącą wodą. Jeżeli jesteś w publicznej toalecie możesz użyć też wody z butelki lub wytrzeć kubeczek papierem. W takich sytuacjach alternatywą może być także posiadanie drugiego kubeczka wcześniej odpowiednio przygotowanego do aplikacji.

Po czwarte, jak dobrać odpowiedni kubeczek.

Kubeczki menstruacyjne występują w dwóch rozmiarach S i M. Te pierwsze dedykowane są dla Pań, które mają mało obfite miesiączki oraz dla Pań, które nie rodziły w sposób naturalny. Rozmiar M wręcz przeciwnie. W przypadku wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest
posiadanie obydwu rozmiarów i sprawdzenie na sobie, który lepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zapasowy kubeczek to także alternatywa na różne nasilenia krwawienia podczas kolejnych dni miesiączki, a także dodatkowy kubeczek na zmianę. W tej sprawie można również wybrać się z kubeczkiem do lekarza ginekologa, który po zbadaniu budowy pochwy może doradzić czy dany rozmiar jest odpowiedni. Firma Happy
Cup zapewnia gwarancję satysfakcji, a więc zwrot kosztów po 90 dniach jeśli produkt nie spełnił oczekiwań.

Po piąte, bezpieczeństwo kubeczków

Kubeczki menstruacyjne są wykonane z elastycznego, hipoalergicznego silikonu klasy medycznej certyfikowanego przez amerykańskie towarzystwo FDA, jest to najważniejsza instytucja dopuszczająca żywność, leki oraz produkty medyczne do obrotu. Po analizie wielu
badań naukowych towarzystwo określiło kubeczki menstruacyjne jako bezpieczne. Dodatkowo, w przeciwieństwie do bawełnianych produktów, nie posiadają pestycydów i wybielaczy. Ryzyko wystąpienia zespołu szoku toksycznego jest natomiast na tak samo niskim poziomie jak w przypadku stosowania tamponów.

6

Kubeczek dlaczego warto?

  • Zdecydowanie ekologia, kubeczek menstruacyjny jest wielokrotnego użytku oraz może być stosowany przez wiele lat, dzięki czemu nie wytwarzamy olbrzymiej ilości odpadów w postaci zużytych podpasek i tamponów.
  • Oszczędność, ponieważ zakup kubeczka jest jednorazowy na wiele lat i zwraca się już po kilku miesiącach stosowania.
  • Aktywność, swoboda i komfort! Kubeczek sprawdzi się w każdej sytuacji: od wspinaczki, przez pływanie, ważne spotkania i uroczystości, aż do przyjemnego wypoczynku i spokojnego snu. Jest idealny dla kobiet aktywnych i uprawiających sport.
  • Kubeczek menstruacyjny to także doskonałe rozwiązanie podczas podróży, zajmuje mało miejsca, jest elastyczny oraz zapewnia pełen komfort do 12 godzin. Zaaplikowany kubeczek pozwala swobodnie korzystać z toalety.

Pamiętajcie, że najtrudniej przełamać się i zmienić standardowe myślenie. Korzyści jakie płyną ze stosowania kubeczków menstruacyjnych są tak duże, że uważam, że każda kobieta powinna spróbować. Jestem przekonana, że prawie wszystkie nie wróciłyby do tradycyjnych środków.

Najwyżej oceniane produkty

Dodaj komentarz

Zamknij
×
×

Koszyk